LED žárovky > Kolik s LED žárovkami ušetříte?

Kolik s LED žárovkami ušetříte?

Jednoduchá matematika je vždy lepší než tisíc slov. Proto zde popíšu příklad kolik se dá s LED žárovkami ušetřit. Pokud jste doposud váhali je jisté, že po přečtení již váhat nebudete a LED žárovku pořídíte všude, kde budete moci.

LED žárovky jsou zdroji světla, které v budoucnosti jistě budeme využívat. Výhody LED žárovek jsou zřejmé. Brzy bude nahrazeno LED žárovkami většina dostupných světelných zdrojů. LED žárovky, schopné nahradit vláknovou žárovku o výkonu 100W již nejsou ani cenově nedostupné! Výsledek propočtu spotřebované elektrické energie, Vás však již nenechá na pochybách ani chvíli. LED žárovky se prostě vyplatí, protože oproti klasickým žárovkám s vláknem uspoříte až desetkrát více elektrické energie!

Pojďme se však podívat na naprosto reálný příklad Jako výchozí pro porovnání vezmeme běžnou vláknovou žárovku o výkonu 100W a LED žárovku 10,5W - například tuto LED+ 70x HIGH E27, podle nás má přibližně stejný světelný výkon jako 100W vláknová klasická žárovka.

Podívejte se na porovnání LED žárovky s klasickými. Budete překvapeni

  1. Svit žárovkou průměrně 4 hodiny denně
  2. Počítejme s cenou 4Kč za 1kWh elektrické energie
  3. Klasická 100W žárovka stojí 15Kč
  4. Životnost klasické 100W žárovky je asi 1 000 hodin
  5. Životnost je u této LED žárovky minimálně 50 000 hodin
  6. Cena LED žírovky zde nebude uvedena z důvodu aktualizací, najdete ji proto u této LED žárovky v eshopu: LED+ 70x HIGH E27.

 

Pořizovací náklady:

Bude třeba koupit minimálně 50 klasických žárovek. Tyto žárovky Vás budou celkem stát 750Kč. Již teď jste dle ceny LED žárovky ušetřili pár desítek korun.

Úspora elektrické energie:

100W klasická žárovka spotřebuje za den (průměr 5 hodin svícení) 0,5kWh, pro celý rok to pak dělá 182,5 kWh, v převodu na peníze celých - 730 Kč

Zmíněná 10,5 W LED žárovka má spotřebu desetkrát menší, než klasická 100W žárovka, což v korunách dělá - 70 Kč

Výsledný rozdíl je 560 Kč, kdy opět LED žárovky válcuují ty klasické a mluvíme tu zatím pouze o jedno roku! S LED žárovkou budete svítit 13 let při průměrném denním svitu 5 hodin.

Za 13 let ušetříte celých 7280 Kč pouze za elektrickou energii.

Už i Vám je teď jednoznačně jasné, že jedna žárovka na sebe několikrát vydělá. Dopřejte si luxus ve formě výhodné investice, kterou si může dovolit úplně každý.

Menu LED žárovky

+ LED žárovky
+ Kolik s LED žárovkami ušetříte?
+ Hlavní výhody LED žárovek
+ Porovnání výhod a nevýhod zdrojů světla
+ Kde všude se dá použít LED osvětlení?
+ Jak vybrat vhodné LED žárovky
+ Jak LED žárovky fungují

Ušetřete s LED žárovkou

Úsporná LED žárovka 54x HIGH LED, E27, oválná, bílá denní 8,1 W
Úsporná žárovka LED+ 54x HIGH, E27, oválná, bílá denní (8,1 W, 240 V)


Poslední aktualizace: 28. Říjen, 2010