LED žárovky > Hlavní výhody LED žárovek

Víte jaké jsou hlavní výhody LED žárovek?

Výhody LED žárovek šířeji

  1. Vysoká účinnost LED žárovek, která je v současné době až 12-ti násobná oproti vláknovým žárovkám
  2. Velmi dlouhá životnost. Současné LED žárovky mají životnost na úrovni třiceti až stonásobku životnosti žárovek s vláknem
  3. Vysoká mechanická odolnost LED žárovek, tedy odolnost vůči otřesům, nárazům, vibracím. Pokud Vám LED žárovka upadne na zem, je velmi malá pravděpodobnost, že se poškodí.
  4. Jednoduchá regulace osvětlení. K regulaci je možné použít běžné žárovkové stmívače. Navíc LED žárovky nemění, na rozdíl od klasických žárovek barvu světla podle intenzity nastaveného svitu na stmívači
  5. Nízká povrchová teplota LED žárovek přináší vyšší bezpečnost pro Vás a hlavně pro Vaše děti, které se o LED žárovky nepopálí, zároveň však díky toho nejsou vhodné pro teraristiku.
  6. LED žárovky nevyzařují ultrafialové a ani infračervené světlo
  7. Možnost častého zapínání a vypínání, bez vlivu na životnost LED žárovky
  8. Okamžité rozsvícení do plného výkonu, na rozdíl od úsporných (zářivkových) žárovek a zářivek

LED žárovky mají kromě úspory energie a velmi dlouhé životnosti i spoustu dalších výhod, mezi které patří odolnost a bezpečnost. LED žárovka, která upadne na zem se opravdu neroztříští na nebezpečné skleněné střepy. Pád z menší výšky bez problému zvládne. LED žárovky jsou ideálním světelným zdrojem pro regulované osvětlení. Stejně jako u vláknových žárovek, stačí u LED žárovek regulovat svit změnou efektivní hodnoty napájecího napětí. Ke stmívání LED žárovek jsou používány stejné stmívače, jako pro klasické vláknové žárovky.To však je potřeba u úsporných (zářivkových) žárovek. K velké výhodě LED žárovek patří také to, že při použití regulace (stmívač), se barva světla při různě nastavené intenzitě osvětlení u LED žárovek nemění, zatímco u klasických žárovek při snižování napětí (stmívání) světlo stále více přechází do červena což je způsobeno typickým vláknovým zabarvením. LED žárovky mají ale i další výhody, mezi které patří absence vyzařování světla v ultrafialovém a infračerveném spektru a dále nízká povrchová teplota LED žárovek, takže se o ně nikdy nespálíte.

Nevýhody LED žárovek

Jedinou nevýhodou LED žárovky je vyšší pořizovací cena. Jak se můžete dočíst v článku "Kolik s LED žárovkami ušetříte?" je pořizovací náklad spíše investicí do budoucna, neboť se Vám investovaná částka několikrát vráti!

Menu LED žárovky

+ LED žárovky
+ Kolik s LED žárovkami ušetříte?
+ Hlavní výhody LED žárovek
+ Porovnání výhod a nevýhod zdrojů světla
+ Kde všude se dá použít LED osvětlení?
+ Jak vybrat vhodné LED žárovky
+ Jak LED žárovky fungují

Ušetřete s LED žárovkou

Úsporná LED žárovka 54x HIGH LED, E27, oválná, bílá denní 8,1 W
Úsporná žárovka LED+ 54x HIGH, E27, oválná, bílá denní (8,1 W, 240 V)


Poslední aktualizace: 27. Září, 2010